slot dana

slot deposit via dana

slot ovo

slot deposit dana

situs slot dana

daftar slot dana

slot gacor"

Výzva k dopadovým investicím do udržitelného potravinového systému na COP27 - vegconomist -

Výzva k dopadovým investicím do udržitelného potravinového systému na COP27 – vegconomist

Minulý čtvrtek Elysabeth Alfano, generální ředitelka společnosti VegTech™ Invest a Plant Powered Consultinguspořádal tiskovou konferenci s názvem Dopad investic do udržitelného potravinového systému na summitu COP27 spolu s Raphaelem Podselverem, ředitelem pro záležitosti OSN pro ProVeg International.

Elysabeth, pozvaná řečnice v pavilonu Food4Climate, se zúčastnila druhého týdne summitu, aby diskutovala o úloze financí a investic při řešení některých nejpalčivějších problémů světa.

„Veřejné společnosti a trhy, stejně jako rizikové start-upy a investoři, musí vykročit na talíř, aby mohli vyvinout udržitelnější potravinové systémy, investovat do stávajících a nových alternativních proteinů a rostlinných inovací a okamžitě pracovat na transparentnosti dodavatelského řetězce. “ řekl Alfano.

Obrázek: A

Studie Boston Consulting Group (BCG) provedená ve spolupráci s Blue Horizon uvádí, že investice do alternativ může mít 3krát až 40krát větší dopad na snižování emisí skleníkových plynů než investice do jiných „zelených“ pokroků, jako jsou udržitelné stavební materiály a přeprava.

Řešení chovu zvířat je pro změnu klimatu zásadní

Alfano se připojil k dalším předním představitelům potravinářského průmyslu, kteří pracují na předání poselství širší komunitě, že neovlivníme dostatečně změnu klimatu v potřebném čase, pokud nebudeme řešit metan a odlesňování způsobené přímo chovem zvířat.

A

Podle EPA téměř jedna třetina všech globálních emise metanu a 37 % emisí metanu v USA pochází z živočišného zemědělství. Kromě toho je zodpovědná za 41 %. tropické odlesňování a použití 42 % světové čisté vody.

První COP: diskuse o systémech zásobování potravinami

The Pavilon Food4Climate pořádaly A Well-Fed World, Compassion in World Farming, Food Tank, Four Paws, iPES Food a ProVeg international. Témata se pohybovala od Farmers and a Just Transition, Rostlinné a proteinové inovace a diverzifikace a Loss & Food Waste Systems and Food Insecurity, zatímco Elysabeth diskutovala o úloze soukromých a veřejných investic při vytváření efektivních a bez krutostí a udržitelný systém zásobování potravinami.

Skupina demonstrantů na silnici, mladí lidé bojují za změnu klimatu - Koncept globálního oteplování a životního prostředí - Zaměření na banner
©DisobeyArt

Tento rok byl první z klimatických konferencí OSN, která se zabývala úlohou našeho potravinového systému při změně klimatu a nedostatku potravin. Diskutovalo se však jen minimálně s pouhými čtyřmi pavilony stovek věnované tomuto tématu. Většina pavilonů se nezabývala potravinovými systémy nebo rolí živočišného zemědělství při změně klimatu. Pokud jde o jídla dostupná na akci, na místě byly nabídnuty některé veganské možnosti, ale z větší části každé jídlo obsahovalo možnosti s vysokým obsahem uhlíku z hovězího, kuřecího a rybího masa.

Jistou naději nabízí Food Tank, že „více než 150 zemí nyní podepsalo globální pakt o snížení emisí metanu – o 50 více, než když USA a EU loni během klimatických rozhovorů v Glasgow zahájily Global Methane Pledge. “ Zaměření na snižování metanu by mělo, i když to není zaručeno, představovat omezení živočišného chovu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *