slot dana

slot deposit via dana

slot ovo

slot deposit dana

situs slot dana

daftar slot dana

slot gacor"

Unilever může v roce 2023 uvést svou první mléčnou zmrzlinu bez zvířat -

Unilever může v roce 2023 uvést svou první mléčnou zmrzlinu bez zvířat

Nadnárodní potravinářský gigant Unilever odhaluje, že v současné době používá přesné fermentační techniky k vývoji své první mléčné zmrzliny bez zvířat. Svůj první precizně kvašený zmrzlinový produkt by společnost mohla uvést na trh někdy v příštím roce, zprávy Bloomberg.

„Pravděpodobně to bude na jedné z našich velkých světových značek“

Unilever je největším světovým výrobcem zmrzliny a vlastní nejprodávanější značky jako Ben & Jerry’s, Breyers, Magnum a Klondike.

Andy Sztehlo, vedoucí výzkumu a vývoje společnosti Unilever, říká, že společnost spolupracuje s několika startupy na verzích své zmrzliny bez zvířat, a pokud bude úspěšná, pravděpodobně by v roce 2023 uvedla na trh fermentované mléčné proteiny v jedné ze svých hlavních značek. Také poznamenal, že nedávno ochutnal prototypy.

Vstup do mléčných výrobků bez zvířat je součástí environmentální strategie společnosti Unilever, která se snaží snížit skleníkové plyny produkované jejími konvenčními zmrzlinovými výrobky.

Vědecká laboratoř Unilever
© Unilever

Skutečné mléko bez krav

Přesná fermentace místo krav používá kvasinky a další mikroby k výrobě skutečných mléčných bílkovin, jako je kasein a syrovátka. Tato technologie byla původně průkopníkem startupů jako Perfect Day, které v roce 2020 uvedly na trh vlastní řadu zmrzliny bez zvířat, Brave Robot. Perfect Day se také spojil s tradičními výrobci zmrzliny, jako jsou Cool Haus a Graeter’s, aby předělali zmrzlinu těchto společností. produkty využívající jeho fermentační techniky.

Unilever není jediným potravinářským konglomerátem, který testuje mléčné výrobky bez zvířat – v září 2022 společnost Nestle oznámila, že spolupracuje s Perfect Day na vývoji „mléčných“ nápojů, které zahájí testování ve vybraných amerických obchodech k blíže neurčenému datu.

Mikrobiální protein Perfect Day Chocolate Ice Cream
©Perfect Day Foods

První velká společnost

Několik značek zmrzliny Unilever, včetně Ben & Jerry’s a Magnum, již vydalo bezmléčné verze svých výrobků vyrobených z přísad, jako je mandlové mléko. S možným uvedením fermentovaných mléčných proteinů by se Unilever stal první velkou potravinářskou společností, která debutovala se svou vlastní mléčnou zmrzlinou bez zvířat.

“Pravděpodobně to bude na jedné z našich velkých globálních značek, možná na jedné z našich severoamerických značek,” řekl novinářům Sztehlo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *