slot dana

slot deposit via dana

slot ovo

slot deposit dana

situs slot dana

daftar slot dana

slot gacor"

Společnost Bright Biotech uzavřela kolo předplacených za „změnu hry“ rostlinné chloroplastové technologie – vegconom -

Společnost Bright Biotech uzavřela kolo předplacených za „změnu hry“ rostlinné chloroplastové technologie – vegconom

sídlící ve Spojeném království Bright Biotech zajistila financování ve výši 3,2 milionu USD v přetíženém počátečním kole. Technologie startupu využívá cenné proteiny v chloroplastech rostlin, které mohou pomoci podniky zabývající se pěstováním masa dosahují průmyslové výroby za přijatelnou cenu.

Dražší než diamanty

Růstové faktory tvoří minimálně 55 % mezních nákladů na pěstované maso. Podle Bright Biotech, překvapivě, růstové faktory mohou stát několik milionů dolarů za gram, což je činí hmotnostně dražšími než diamanty.

Bright Biotech tým
© Bright Biotech

Manchesterský startup jako řešení tohoto úzkého hrdla uvádí, že dokáže vyrábět a dodávat prémiové růstové faktory s minimálními náklady pomocí proteinů produkovaných rostlinami prostřednictvím inovativní technologie, která využívá chloroplasty k expresi velkého množství vysoce hodnotných proteinů s velkými výtěžky. Dodává, že jeho exprese na bázi chloroplastů je řízena světlem, neobsahuje zvířata a mikrobiální organismy a je vysoce škálovatelná.

Kolo financování vedly FoodLabs, Big Idea Ventures, CPT Capital (které podpořily Farmy Hoxton), syndikát FoodHack a obchodní andělé. TInvestice podpoří výzkum a vývoj pro novou metodu genetického inženýrství pro rostliny, aby byly dostupné růstové faktory pro kultivaci buněk, rozšíří se tým špičkových vědců a rozšíří se výrobní operace.

Použitelné ve více průmyslových odvětvích

Bright Biotech je smluvní výrobní a vývojová společnost vyrábějící vysoce kvalitní a cenově dostupné rekombinantní proteiny pro výzkum a vývoj, terapeutické, kosmeceutické, zemědělsko-potravinářské a průmyslové aplikace. Startup, který v roce 2019 založili Anil Day, Farid Khan, Mohammad El Hajj, Rania Deranieh a Tariq Ali, je podporován týmem akademické zázemí a předchozí zkušenosti s produkcí proteinů a buněčnou kulturou.

Bright Biotech tým
© Bright Biotech

„Jsme rádi, že jsme získali tak renomované a podobně smýšlející investory, kteří podporují naši vizi udržitelnějšího potravinového systému. S novým financováním a naším rostoucím týmem zkušených vědců a výrobních expertů jsme připraveni na rychlou komercializaci. Naše technologie je robustní, mimořádně škálovatelná a udržitelná a na trhu bude dostupná do roku 2023,“ komentuje Mohammad El Hajj, spoluzakladatel a CEO Bright Biotech.

„Přístup společnosti Bright Biotech k využití chloroplastů pro výrobu růstových faktorů v rostlinách může změnit hru v masném průmyslu a bude klíčovým faktorem pro dosažení cenové parity. Jsme velmi rádi, že je můžeme podpořit v budování globálního šampiona,“ dodává Christian Guba, Senior Associate ve FoodLabs.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *