slot dana

slot deposit via dana

slot ovo

slot deposit dana

situs slot dana

daftar slot dana

slot gacor"

Israel's Wilk představuje „první na světě“ hybridní jogurt vyrobený z kultivovaného mléčného tuku – vegconom -

Israel’s Wilk představuje „první na světě“ hybridní jogurt vyrobený z kultivovaného mléčného tuku – vegconom

Izraelská biopotravinová společnost Wilk vyvinula to, o čem tvrdí, že je to vůbec první hybridní jogurt obsahující pěstované mléčné tuky.

Říká se, že jogurt má stejnou chuť, texturu a nutriční profil jako mléčný jogurt. Podle Wilka mléčné tuky významně ovlivňují vlastnosti mléčných výrobků, což znamená, že kultivovaný tuk by mohl způsobit revoluci ve vývoji alternativ bez zvířat.

“[This] znamená velký průlom v demonstraci naší schopnosti produkovat funkční buněčně kultivované mléčné složky“

Wilk říká, že nový jogurt bude sloužit jako koncepční produkt, který pomůže ověřit technologii společnosti a budoucí schopnosti. Podpoří také Wilkovo úsilí vyvinout kultivovaný tuk z lidského mateřského mléka pro použití v kojenecké výživě, který potenciálně nahradí v současnosti používané rostlinné tuky.

Vědecká laboratoř Wilk
© Wilk

Financování Coco-Coly

V loňském roce Wilk zajistil finanční prostředky ve výši 2 milionů dolarů od Coca-Cola Israel na urychlení vývoje svých pěstovaných mléčných složek. Začátkem roku 2022 pak společnost získala americký patentový souhlas pro své výzkumné metody a technologie v oblasti kultivovaného mléka a produkce mateřského mléka.

V červenci Wilk oznámil zahájení svého nedávného projektu vývoje jogurtu vyrobeného z pěstovaného mléčného tuku, který byl úspěšně dokončen za méně než šest měsíců.

“Je to významný milník nejen pro Wilka, ale i pro izraelský potravinářský prostor a širší globální průmysl,” řekl Tomer Aizen, generální ředitel společnosti Wilk. „Znamená to velký průlom v demonstraci naší schopnosti produkovat funkční mléčné složky s buněčnou kulturou, které lze integrovat do široké škály mléčných výrobků, a přibližuje nás k realizaci našeho cíle – vyrábět autentické mléčné výrobky udržitelným a šetrným způsobem k životnímu prostředí. to požene průmysl vpřed.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *